Szambo betonowe ekologicznym i niezawodnym zbiornikiem na ścieki

Budując dom jednorodzinny, powinniśmy już na etapie jego projektowania pomyśleć, w jaki sposób usuwać powstające ścieki. Kiedy okolica jest skanalizowana, to nie mamy z tym żadnego problemu, ale gdy nie można skorzystać ze zbiorczego systemu odprowadzania, to trzeba znaleźć inne, alternatywne rozwiązanie. Najlepszym będą szczelne pojemniki, czyli zbiorniki bezodpływowe, inaczej nazywane szambami. Są one powszechnie dostępne w sklepach z materiałami budowlanymi, ale jeśli zależy Państwu na naprawdę solidnej i wytrzymałej konstrukcji, to warto zdecydować się na szamba betonowe produkowane przez naszą firmę w Bydgoszczy.

Jest to od wielu lat najczęściej stosowany sposób bezpiecznego usuwania ścieków, który sprawdził się niemal w każdych warunkach. Szamba z najnowszych mieszanek żelbetu, wzbogaconych o wiele substancji wzmacniających, to gwarancja nie tylko wielu lat bezawaryjnej eksploatacji, ale również bezpieczeństwa dla zdrowia mieszkańców. Wszystkie nasze zbiorniki mają wszelkie niezbędne certyfikaty dopuszczające je do użycia na terenie naszego kraju, a ich jakość wykonania, a przede wszystkim szczelność jest dokładnie kontrolowana na każdym etapie produkcji. Dodatkowo wszystkie nasze produkty są objęte aż pięcioletnią gwarancją i całodobowym serwisem, dzięki czemu możecie spać spokojnie, wiedzą, że w razie ewentualnej awarii usuniemy ja błyskawicznie. Jednak wysoka jakość szamb betonowych, które oferujemy dla mieszkańców Bydgoszczy i innych miast Polski, sprawia, że praktycznie się one nie zdarzają. Wytrzymają niemal każde uszkodzenie mechaniczne, a ich odporność zwiększają zbrojenia montowane w ściankach, przez co przypominają wręcz żelbetowy bunkier. Nie uszkodzi ich nacisk ziemi, w którą będą wkopane, ani ciężar parkujących lub przejeżdżających nad nimi pojazdów, nierzadko o dużej masie. Można je więc bez problemu umieścić pod podjazdem, czy parkingiem przy domu. Oczywiście są też całkowicie odporne na działanie swojej szkodliwej zawartości, pełnej niebezpiecznych substancji chemicznych oraz wszelkie procesy, które samoistnie i naturalnie zachodzą w glebie. Często mogą one prowadzić do korozji metalowych elementów zbiornika, dlatego zabezpieczyliśmy jego ścianki i pokrywę grubą warstwą specjalnej masy asfaltowej z dodatkiem kauczuku. Sama pokrywa, również zrobiona z betonu idealnie wpasowuje się w przeznaczony dla niej otwór, uniemożliwiając nawet najmniejszy wyciek.

Wielu klientów martwi się, w jaki sposób przewiozą zakupione szambo, którego masa w zależności od wielkości może sięgać kilku ton. Nie ma jednak powodu do zmartwień, ponieważ transport w Bydgoszczy, jak i na terenie całego kraju zapewnia nasza firma, a wszystkie samochody, jakimi dysponujemy są wyposażone w podnośniki hydrauliczne HDS, które bez trudu poradzą sobie z takim ciężarem. Z racji, że wykonanie niezbędnych połączeń wymaga sporej wiedzy o hydraulice i doświadczenia w tej dziedzinie, dlatego gwarantujemy też montaż samego szamba, jak i jego podłączenie do instalacji kanalizacyjnej.

  • 5 lat gwarancji
  • Szybki montaż
  • Najwyższa jakość