Szambo betonowe ekologicznym i niezawodnym zbiornikiem na ścieki

Budownictwo jednorodzinne rozwija się w naszym kraju w błyskawicznym tempie, a coraz więcej mieszkańców centrów miast, chce przenieść się na ich obrzeża, albo zamieszkać na wsi. Życie w spokojnej okolicy, w otoczeniu zieleni ma wiele niepodważalnych, ale szybko może zmienić się w koszmar, jeśli nie będzie możliwości prawidłowego odprowadzania ścieków. Stanowi to poważny problem, którego przyczyną jest brak dostępu do zbiorczej sieci kanalizacyjnej, a przykry zapach unoszący się w ogrodzie to tylko jeden z tego efektów. Warto w takiej sytuacji zastosować korzystne rozwiązanie, jakim są funkcjonalne i pojemne szamba betonowe, które produkujemy w naszych zakładach w Katowicach.

Od lat stosujemy ten sprawdzony materiał, mimo pojawienia się nowoczesnych tworzyw sztucznych, ufając jego solidności i trwałości, która gwarantuje niezawodność zbiornika w każdych, nawet ekstremalnych warunkach. Używamy najlepszych mieszanek żelbetowych, zawierających w swoim składzie nie tylko beton, ale również wiele innych starannie dobranych substancji chemicznych. W ofercie mamy różne modele zbiorników, jedno lub wielokomorowych, których pojemność można dobrać do ilości domowników. Szamba sprzedawane w naszych sklepach firmowych w Katowicach cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje właściwości, spośród których najbardziej wyróżnia się ich wytrzymałość. Zniosą bez uszkodzeń wszystko, co może je spotkać podczas wielu lat użytkowania. Kiedy będą wkopane na Państwa posesji, zniosą bez problemu duże siły nacisku gleby, a gdy zostaną umieszczone pod parkingiem czy podjazdem do domu, wytrzymają również ciężar parkujących samochodów. Jednak każdy zbiornik bezodpływowy musi być odporny na wpływ swojej niebezpiecznej i wyjątkowo szkodliwej zawartości. Jest ona pełna agresywnych związków chemicznych, dlatego ściany naszych szamb pokrywamy dodatkową warstwą ochronną, Taka powłoka bitumiczna zapewnia większą szczelność, eliminując ryzyko wycieku i skażenia, chroniąc też przed większością naturalnych procesów zachodzących w gruncie, które mogłyby doprowadzić np. do korozji metalowych części zbiornika.

Szamba betonowe mają swoje wady i zalety, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Jednak co ciekawe, cecha uważana za wadę, czyli duży ciężar, jest jednocześnie zaletą. Masa szamba, sięgająca niekiedy kilku ton sprawia, że zawsze stabilnie spoczywa na swoim miejscu i nie przesunie się w wyniku działania wód gruntowych. Może co prawda stanowić problem przy transporcie, co wymaga zastosowania samochodów ciężarowych o odpowiedniej ładowności. Nasza dział dystrybucji w Katowicach dysponuje wieloma takimi pojazdami, dzięki czemu każdy zakupiony zbiornik zostanie szybko dostarczony i to na terenie całej Polski. W cenę szamba zazwyczaj wliczamy też jego profesjonalny montaż, czym zajmują się nasi wykwalifikowani pracownicy z dużym doświadczeniem zawodowym. Dokonają niezbędnych podłączeń rur domowej sieci kanalizacyjnej, sprawdzą, czy wszystko działa prawidłowo, a my na ich pracę i sam zbiornik damy Państwu pięć lat gwarancji.

  • 5 lat gwarancji
  • Szybki montaż
  • Najwyższa jakość