Szambo betonowe ekologicznym i niezawodnym zbiornikiem na ścieki

Użytkowanie domu jednorodzinnego przez wieloosobową rodzinę oznacza dużą ilość ścieków, którego każdego dnia trzeba bezpiecznie odprowadzać. Musi się to odbywać zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami i w poszanowaniu zasad ekologii, ułatwiającej dbanie o środowisko naturalne. Niestety nie każdy budynek można podłączyć do zbiorczej sieci kanalizacyjnej, szczególnie gdy położony jest za miastem lub w jego peryferyjnych dzielnicach. Trzeba sobie w takiej sytuacji radzić w inny sposób, a jedynym rozwiązaniem są specjalne zbiorniki, w których można gromadzić i przechowywać nieczystości do momentu ich wypompowania przez samochody asenizacyjne. Najlepiej w tej roli sprawdzają się szamba betonowe wytwarzane przez naszą firmę w Lublinie, sprawdzone przez wielu zadowolonych użytkowników.

Do ich produkcji podchodzimy z wyjątkową starannością, tak aby bezawaryjnie służyły przez długie lata. Projektujemy je zgodnie z surowymi wymaganiami stawianymi przed tego typu zbiornikami, a w ofercie mamy różne ich modele, począwszy od niewielkich jednokomorowych, aż po wielokomorowe konstrukcje o dużej pojemności. Doskonale nadają się one do użycia w większych budynkach, z dużą ilością mieszkańców. Wszystkie szamba betonowe produkowane w zakładzie w Lublinie spełniają obowiązujące normy i mają certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające je do użycia. Można je umieścić w każdym rodzaju gruntu, nawet na terenach podmokłych bez ryzyka wypłukania w wyniku agresywnego działania wód gruntowych, co zdarza się często w przypadku lekkich zbiorników z tworzyw sztucznych. Jednak ich niezawodność zapewniają przede wszystkim materiały, jakie stosujemy w procesie produkcji. Nasze mieszanki żelbetowe charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i odpornością na większość szkodliwych substancji chemicznych. Dodajemy do nich szereg uszlachetniaczy, które jeszcze bardziej to zwiększają, a cała konstrukcja ścian i pokrywy jest wzmacniana stalowym zbrojeniem. Pokryte są z obu stron masą asfaltową z kauczukiem, co stanowi ich dodatkowe uszczelnienie. Kiedy zostaną prawidłowo wykonane wszystkie podłączenia, nie ma najmniejszego ryzyka przecieku i związanego z tym skażenia gleby oraz znajdującego się na posesji przyłącza wody pitnej. Wytrzymałość mechaniczna pozwala z kolei montować szamba betonowe w miejscach, gdzie będą bezpośrednio narażone na duże siły nacisku, czyli pod parkingami, podjazdami, a nawet drogami dojazdowymi do działki.

Nasze szamba betonowe od lat znajdują się w czołówce sprzedaży tego typu zbiorników, a wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oferujemy również ich transport nie tylko w Lublinie, ale i na terenie całej Polski. Nie da się ukryć, że szambo nie należy do najlżejszych, jego waga w zależności od modelu może sięgać kilku ton. Dlatego dysponujemy flotą samochodów ciężarowych o odpowiedniej ładowności oraz podnośnikami HDS umożliwiającymi umieszczenie zbiornika w przygotowanym wykopie. Zapewniamy też profesjonalny montaż, na który, tak jak i na szambo dajemy 5 lat gwarancji, a nasz serwis działa przez całą dobę.

  • 5 lat gwarancji
  • Szybki montaż
  • Najwyższa jakość