Szambo betonowe ekologicznym i niezawodnym zbiornikiem na ścieki

Budowa domu, który ma przetrwać wiele lat, służąc licznym pokoleniom rodziny, wymaga zastosowania wysokiej jakości materiałów, umożliwiających prawidłowe wykończenie wszystkich najważniejszych instalacji. Dotyczy to również domowej kanalizacji, umożliwiającej bezpieczne usuwanie nieczystości. Niestety nie we wszystkie miejsca, gdzie chcemy wybudować dom, została doprowadzona zbiorcza sieć odprowadzania nieczystości i konieczne staje się zastosowanie w tym celu odpowiednio pojemnych zbiorników bezodpływowych. Można użyć coraz bardziej popularnych modeli wytwarzanych z tworzyw sztucznych, ale naprawdę trwałe i solidne są jedynie szamba betonowe. Nasza firma mieszcząca się w Poznaniu produkuje je od lat, zaopatrując nie tylko lokalny rynek, ale i pozostałe części kraju.

Wielu klientów, zanim zdecyduje się zakupić wytwarzane przez nas szamba, pyta czym wyróżniają się one na tle innych dostępnych w sklepach lub marketach budowlanych. Przede wszystkim wysoką jakością, która sprawia, że nasze produkty są od lat najchętniej wybierane, a opinia, jaką się cieszą, jest dla nas najlepszą reklamą. Na tę jakość wpływają najnowsze rozwiązania techniczne, jakie stosujemy i rodzaje betonu, który nie przypomina tego powszechnie znanego z innych zastosowań w budownictwie. Jego skład jest starannie dobrany, tak aby gwarantował dużą wytrzymałość i odporność umożliwiającą użytkowanie przez całe dziesięciolecia. Produkowane w naszych zakładach w Poznaniu szamba sprawdzą się praktycznie w każdych warunkach, znosząc nie tylko zmieniającą się pogodę, deszcz, śnieg, upał i mróz, ale również oddziaływanie biologiczne gleby czy wpływ agresywnie działających substancji chemicznych. Konstrukcja jedno, dwu i wielokomorowego zbiornika została zaprojektowana przez specjalistów, którzy dobrali jej kształt w taki sposób, by zniosła też większość ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. Każde szambo jest przecież wkopywane w ziemię, musi więc wytrzymać duże siły nacisku samego gruntu lub znajdujących się nad nim innych obciążeń np. parkujących czy przejeżdżających pojazdów.

Kolejnym elementem, do którego przywiązujemy dużą uwagę, jest szczelność. Obowiązujące w naszym kraju przepisy ściśle regulują sposób odprowadzania i przechowywania ścieków w zbiornikach bezodpływowych. Szamba dostępne w sieci naszych sklepów w Poznaniu są właściwie zabezpieczone przed przeciekaniem, nie ma więc radnego ryzyka skażenia otoczenia. Ich ścianki są wzmocnione dodatkowym zbrojeniem i pokryte dwustronnie uszczelniaczem, najczęściej specjalną masą bitumiczną. Każdy zbiornik jest od góry przykryty dopasowaną pokrywą, a przed przeciekaniem są też zabezpieczone włazy i kominki wentylacyjne. Oczywiście równie ważny jest montaż i właściwe wykonanie wszystkich podłączeń, ale taką usługę razem z transportem zapewnia nasza firma. Zajmujemy się dystrybucją zarówno w Poznaniu, jak i innych częściach kraju, a zakupione szambo przywieziemy i zamontujemy zgodnie z życzeniem klienta i w terminie, jaki najbardziej mu odpowiada.

  • 5 lat gwarancji
  • Szybki montaż
  • Najwyższa jakość